دوره آموزشی نکات علمی و عملی آزمونهای مخرب در کنترل کیفیت و بازرسی مواد و قطعات فلزی

 

مخاطبان : مهندسان و کارشناسان مواد و متالورژي، پایپینگ و مکانيک ، سرپرستان، کارشناسان، تکنسینها و بازرسان واحدهای مهندسی، طراحی، بازرسی فنی، کنترل کیفیت و دستگاه نظارت ، دانشجویان علاقه مند مهندسی مکانیک و مواد

 

شرح دوره و دستاوردها
آزمون بخش اساسی هر فعالیت مهندسی است. در بسیاری از مراحل فرآیند تولید از شکل دادن و ساخت قطعه گرفته تا در اتصال و ایجاد یک فرآورده مهندسی، بازرسی و آزمون انجام می شود. نیاز به آزمون با پایان یافتن تولید از بین نمی رود و لازم است محصول در طول عمر کاریش مورد بازبینی و آزمون قرار گیرد تا تغییرات احتمالی ایجاد شده مشخص گردد. انواع آزمونهای مورد استفاده را می توان به دو دسته آزمونهای تعیین خواص مواد و آزمونهای تعیین درستی مواد یا قطعات جای داد. آزمونهای دسته اول عموما مخرب بوده اما آزمونهای دسته دوم عموما ماهیت غیر مخرب دارند. دامنه خواص قابل بررسی در مواد بسیار گسترده بوده و ارزیابی تمام این خواص برای هر ماده بسیار وقت گیر و پرهزینه است و مهندس باید مشخص کند کدام ویژگی ها برای کاربرد مورد نظر دارای اهمیت هستند. در این دوره شرکت کنندگان ضمن شناخت مفاهیم اصلی کنترل کیفیت و آزمون، با انواع آزمونهای مخرب متداول در کنترل کیفیت قطعات فلزی نظیر آنالیز شیمیایی،کشش، سختی سنجی، ضربه، متالوگرافی و ... آشنا شده و تسلط مناسبی بر نحوه انجام آزمون و نکات عملی آن، چگونگی نمونه سازی، استاندارد انجام آزمون و تهیه گزارش آزمون بدست خواهند آورد.

 

سرفصلها
کنترل کیفیت با آزمون
آشنایی با انواع آزمونهای مخرب بازرسی و کنترل کیفیت مواد و قطعات ( آنالیز شیمیایی،کشش، سختی سنجی، ضربه، متالوگرافی و ...)
استانداردها و نکات کاربردی در اجرای آزمونهای مکانیکی
معرفی آزمونهای پرتابل (field testing)
چه چیزهایی را از آزمایشگاه بخواهیم؟
نکات مهم در بررسی گزارش آزمون (test report)
کدام آزمایشگاه با صلاحیت است؟
هنگام ممیزی آزمایشگاه به چه نکاتی توجه کنیم؟
چگونگی بررسی کارایی سیستم مديريت كيفيت آزمایشگاه
نکات مربوط به حضور بازرس هنگام انجام آزمونهای مخرب
ذكر مثالها و موارد کاربردی

 

X
لطفا در صورت تمایل به دریافت خبرنامه‌های مهندسی و آموزشی شرکت و اطلاع از وضعیت دوره‌های در حال برگزاری، اطلاعات زیر را وارد کنید. کلیه اطلاعات شما، با حفظ امانت، نزد شرکت خدمات مهندسی و آموزشی پیتِک نگه‌داری می‌شود.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
تلفن همراه
زمینه تخصصی

ورود

کتاب ترموفلو مهندس سعادتی 

 

کانال تلگرام پیتِک 

 

 

 دریافت اطلاعات کتاب مبانی شیرین سازی آب- نگین بهشت کار