خدمات مهندسی

دپارتمان مهندسی شرکت مهندسی پرداد پترودانش (PTEC) از سال 1388 شروع به فعالیت نمود و تاکنون در پروژه های مختلفی در صنایع نیروگاهی، نفت و گاز، تاسیسات و صنایع الکترونیک مشارکت داشته است. این دپارتمان شامل مجموعه های مختلفی در زمینه مهندسی مکانیک، برق، نفت و گاز و نیروگاه است که با اتکا بر کارشناسان مجرب و باسابقه کشور، آمادگی مشارکت در انواع پروژه های صنعتی را داراست. در ادامه خدمات قابل ارائه در این دپارتمان معرفی شده است.

ادامه مطلب...

تحقیق و توسعه

دپارتمان تحقیق و توسعه شرکت پرداد پترودانش تلاش دارد با برقراری ارتباط بین صنایع مختلف کشور و دانش روز دنیا، گام هایی در راستای توسعه صنایع کشور بر دارد. در این مسیر از دانش فنی متخصصان صنایع و دانش آموختگان دانشگاه های برتر کشور بهره جسته ایم. تاکنون پروژه هایی در این بخش و به منظور گسترش صنایع نیروگاهی، انرژی، IT ، نفت و گاز و خودرو تعریف شده است که برخی در ادامه مورد معرفی قرار می گیرد.

ادامه مطلب ...

خدمات آموزشی

از همان بدو تاسیس، آموزش یکی از اهداف اصلی PTEC بوده است. در این راستا از دانش و تجریه متخصصان طراز اول کشور بهره جسته ایم. ارائه دوره های تخصصی و پیشرفته یکی از اهداف مورد نظر بوده است. تاکنون بیش از 100 شرکت  و دانشگاه معتبر در حوزه های نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاه، خودرو، IT، دیگر صنایع مورد نیاز کشور از خدمات آموزشی آکادمی علوم و فنون پترودانش بهره جسته اند که در ادامه برخی از آنها معرفی می گردد.

ادامه مطلب ...

فروش نرم افزار

پروژه های صنعتی کشور مستلزم بهره گیری از نرم افزارهای بسیاری است تا با استفاده از آنها بتوان محاسبات فراوان موجود در پروژه های  مهندسی را بدون خطا انجام داد، نقشه های پایه و نهایی پروژه ها را ترسیم نمود و همچنین با شبیه سازی فرآیندهای صنعتی ،  رفتار آنها پس از اجرا و بهره برداری را تعیین نمود. دپارتمان نرم افزار PTEC با ارائه جدیدترین نسخه نرم افزارهای مهندسی و صنعتی خدماتی نوین در این زمینه ارائه می کند.

ادامه مطلب ...

دوره های جاری (زمستان 95)

پروژه ها، دوره ها و نرم افزارها

مشاهده ویدئو

پروژه CFD دیتاسنتر صدا و سیما

این پروژه با توجه به حجم بالای پردازش و تجهزات مورد استفاده در دیتاسنتر صدا و سیمای جمهوری اسلامی تعریف شده است. در این پروژه هدف اصلی، بهینه سازی آرایش چیلرها بر روی برج و همچنین طراحی تونل بادی است که در نهایت با استفاده از آن بتوان به دو هدف قراردادن تمام چیلرها در معرض شرایط بهینه محیطی و کاهش زمان های کارکرد چیلر ها با افزایش دامنه free cooling می باشد. 

نرم افزارها، محاسبات و تیم شبیه سازی
اول: با توجه به مدت زمان کوتاه مورد نظر کارفرما در انجام پروژه استفاده از تیم مجربی با حداقل 6 نفر مسلط به شبیه سازیهای CFD و مورد تایید PTEC استفاده شده است.
دوم: با توجه به حجم بسیار بالای محاسبات و شبیه سازیها (51 میلیارد محاسبه) و همچنین اعمال ضریب همزمانی محاسبات، از سیستمهای پردازش موازی فوق سریع با حداقل 32 هسته و 64 گیکابایت حافظه RAM استفاده شده است.
سوم: نرم افزارهای مورد استفاده در تولید هندسه، شبکه و شبیه سازیها، آخرین نسخه از نرم افزارهای معتبر FLUENT، CFX، ICEM-CFD و TGrid بوده است. بسته به کاربردهای مورد نظر از توابع پیشرفته UDF و CCL در زبانهای برنامه نویسی Visual C و FORTRAN نیز استفاده شده است.
چهارم: تحلیل نتایج با استفاده از نرم افزارهای تخصصی CFD Post و CEI-Ensight انجام شده است.

شبیه سازی و بهینه سازی دفع حرارت درکانالهای هوایی ژنراتورهای ساخت گروه مپنا
در ژنراتورهای نیروگاه و خصوصا در ژنراتورهای مقیاس بزرگ مساله کنترل دمای بخش‌های مختلف ژنراتور از اهمیت بالایی برخوردار است و با بالا رفتن دمای روتور و استاتور، راندمان و میزان توان تولیدی ژنراتور کاهش می‌یابد. هدف از این پروژه در ابتدا شبیه‌سازی و مقایسه وضعیت انتقال حرارت و افت فشار در مسیرهای خنک‌کاری شینه‌ها و صفحات ژنراتور در طرح کلاسیک با استفاده از مسیرهای I-Beam و پس از آن با استفاده از طرح جدید افزایش انتقال حرارت و در نهایت نیز بهینه سازی و تعیین ارائه آرایش بهینه در طرح بوده است. این پروژه در توسط متخصصان CFD شرکت PTEC و با برنامه ریزی و پشتیبانی دپارتمان CFD انجام شده است.

 

X
لطفا در صورت تمایل به دریافت خبرنامه‌های مهندسی و آموزشی شرکت و اطلاع از وضعیت دوره‌های در حال برگزاری، اطلاعات زیر را وارد کنید. کلیه اطلاعات شما، با حفظ امانت، نزد شرکت خدمات مهندسی و آموزشی پیتِک نگه‌داری می‌شود.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
تلفن همراه
زمینه تخصصی